Grota solna nie tylko zimą!

Czy wiesz, że ….
Latem zanieczyszczenie powietrza szczególnie w mieście i dużych aglomeracjach jest dwukrotnie większe niż zimą. Występuje proces niskiej emisji pyłów czyli (utrzymująca się na niewielkiej wysokości emisja pyłów i gazów wprowadzanych do powietrza). Spowodowane jest to większą liczbą poruszających się samochodów zwiększoną wydajnością przedsiębiorstw i fabryk, wypalaniem traw, spalaniem liści czy gałęzi oraz wyższą temperaturą.
Również podczas grillowania wytwarzamy największy ładunek toksycznego benzo(alfa)piranu, gdy zapala się kapiący tłuszcz. Najnowsze badania amerykańskie wykazały, że każdy grill przy restauracji w ciągu 1 godz emituje tyle B(alfa)P ile np. ciężarówka jadąca na trasie z Poznania do Krakowa i z powrotem.
Wiosną jak i latem stężenie w powietrzu różnych alergenów jest dużo większe niż zimą. W Grocie solnej powietrze jest wolne od jakichkolwiek roztoczy, grzybów czy uczulających alergenów. Powietrze jest czyste. Dodatkowo wzbogacane jest działaniem Tężni i kaskady które, zasilane są mgiełka solankową.
Wizyty w Grocie solnej pomagają dotlenić mózg, oraz zaczerpnąć naszym płucom łyk świeżego powietrza.
Zachęcamy do aktywnego korzystania z Groty Solnej przez cały rok,
również wiosną i latem!