Sól himalajska

Właściwości soli znane są od dawna jednak nie każdy wie ,że  Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Wykazuje niezwykłe właściwości lecznicze, zawiera aż ponad 80 pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, których brak lub niedobór może prowadzić do wielu groźnych chorób. Pierwiastki występujące w soli himalajskiej dostępne są w tak drobnych cząsteczkach, że łatwo są wchłaniane przez nasz organizm i poddane są procesowi metabolizmu.

Sól himalajska

Krystaliczna sól himalajska ,absolutnie nieskazitelna i naturalna ,powstała w miejscu ,gdzie miliony lat temu energia słoneczna osuszyła pierwotny ocean- we wschodnim pasie Karakorum Himalajów w Pakistanie. Jest najzdrowsza i najczystszą solą dostępną na ziemi.
Posiada formę kryształków o perfekcyjnej ,szlachetnej ,podobnej do diamentu strukturze ,kształtowanej pod wpływem ogromnych ciśnień.

Sól krystaliczna płynie w czystych ,białych ,różowych lub czerwonych żyłach gór solnych i krystalizuje się w obszarach, gdzie odpowiednie ciśnienie stworzyło tę perfekcyjną strukturę soli. Im bardziej różowa skała tym zawiera więcej żelaza. Krystaliczna sól himalajska zawiera aż 84 minerały i pierwiastki m.in. .wapń, magnez, sód, potas, które dzięki swojej formie są łatwo wchłaniane przez komórki naszego organizmu.
Dzięki swym unikalnym właściwościom zdrowotnym sól himalajska wzmacnia odporność, oczyszcza skórę, likwiduje obrzęki, oczyszcza płuca ,wzmacnia drobne naczynia krwionośne, łagodzi bóle stawów i mięsni.

Krystaliczna sól himalajska dostępna w naszej Grocie Solnej jest produktem pozbawionym jakichkolwiek zanieczyszczeń. Wydobywana jest ręcznie, płukana wodą i osuszana w słońcu. Nie jest produktem rafinowanym ani tez nie posiada żadnych wzbogaceń chemicznych. Nie jest wybielana .

Sól himalajską zaleca się do spożywania zamiast zwykłej soli kuchennej. Posiada delikatny i przyjemny smak. Sól himalajska jest coraz bardziej powszechnie stosowana zarówno w branży spożywczej , kosmetycznej czy medycyny naturalnej.

Sól himalajska zawiera aż 84 pierwiastki mineralne, czyli niemalże całą tablicę Mendelejewa. Informacja ta pochodzi z książki „Water & Salt – The Essence of Life” autorstwa dr Barbary Hendel, lekarza i biofizyka, oraz Petera Ferreira. To jedyne osoby, które podjęły się zbadania soli himalajskiej. Wykazali oni, że słone różowe kryształki są źródłem niemalże 100 substancji, w tym pierwiastków pozytywnie wpływających na stan zdrowia.

Wartość odżywcza soli himalajskiej

Zawartość najważniejszych pierwiastków mineralnych w soli himalajskiej (w 1 kg):

Sód – 382.61 g
Potas – 3,5 g
Magnez 0.16 g
Fosfor – < 0.10 ppm
Wapń – 4.05 g
Chrom – 0.05 ppm
Mangan 0.27 ppm
Cynk – 2.38 ppm
Żelazo – 38.9 ppm
Selen – 0.05 ppm
Brom – 2.1 ppm
Źródło: Barbary Hendeli, Petera Ferreira, Water & Salt – The Essence of Life