Strefa dziecka

Dzieci do 5 lat wstęp gratis z opiekunem
Dla dzieci pobyt w grocie solnej to niezapomniane przeżycie. Baśniowe wnętrze, gra świateł i szum spływającej wody powodują ,że dzieci chętnie odwiedzają to miejsce. W takcie seansu słuchają bajek lub muzyki z odgłosami natury; szumu fal ,wiatru , śpiewu ptaków , szmeru deszczu.
Pobyt w grocie to doskonała alternatywa spędzenia czasu ze swoim dzieckiem. Dzieci w trakcie seansu mają do dyspozycji zabawki oraz książeczki co pozwala również rodzicom na chwilę odpoczynku i relaksu.

Pobyt w Grocie Solnej wpływa korzystnie nie tylko na schorzenia dróg oddechowych, alergie, poprawę odporności i kondycję dzieci, ale również sprzyja ich rozwojowi, wycisza, poprawia koncentrację – co wspomaga procesy uczenia się i poznawania świata.

U dzieci bawiących się w Grocie Solnej oprócz oddychania zdrowym powietrzem dochodzi jeszcze element bezpośredniego kontaktu z solą i pobierania mikroelementów przez skórę. Dynamiczna zabawa w soli – przesypywanie jej, podrzucenie, przenoszenie powoduje dodatkowe wzbogacanie powietrza o niewidoczną chmurę pyłu solnego wdychanego przez organizm bawiącego się dziecka a ćwiczenia fizyczne sprawiają , że dzieci jeszcze bardziej intensywnie wchłaniają zjonizowane powietrze. Stąpając po soli (chodzimy w białych skarpetkach, które należy ze sobą przynieść na zmianę) masujemy także bardzo ważne receptory, zlokalizowane pod stopami.

Nasza grota to niezapomniane miejsce, które przeniesie zarówno małych jak i dużych w świat marzeń i fantazji. W trakcie naszych seansów wykorzystujemy metody lecznicze takie jak:
– koloroterapia,
– muzykoterapia ,
– galoterapia.

Pobyt w Grocie Solnej uświadomił już wielu rodzicom dzieci i ich opiekunom jak ważny jest odpoczynek w sprzyjających i dających poczucie bezpieczeństwa warunkach. Wszystkie dzieci potrzebują pozytywnych doznań zmysłowych do prawidłowego rozwoju.
Rodzice już wielu dzieci przekonali się, że bez wyjeżdżania z miasta można znaleźć się we wspaniałym miejscu, gdzie o każdej porze dnia i roku można odetchnąć czystym, wolnym od zanieczyszczeń powietrzem.

Pobyt w Grocie Solnej jest porównywalny z kilkudniowym pobytem nad morzem lub w sanatoriach Wieliczki, Bochni czy Ciechocinka.
Dlatego też poprzez nasz program Edukacja Zdrowia chcemy odkrywać przed dziećmi nowy, ciekawy i bajkowy świat Groty Solnej, w którym mogą zapomnieć o troskach i zmartwieniach jakie niesie ze sobą życie codzienne każdego dziecka i jednocześnie korzystać z leczniczego wpływu mikroklimatu solnej groty.